فیلم برداری و ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی نوع خاصی از تولید محتوا است که تاثیرگذاری شگرفی بر افکار عمومی دارد. تیزرهای تبلیغاتی دارای ویژگی‌های زیادی هستند و می‌توانند در کمترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را در اختیار مخاطبان بگذارد.

سفارش ساخت تیزر تبلیغاتی

اگر شما هم برای تبلیغات محصول، خدمات و .. خود به ساخت تیزر تبلیغاتی نیاز دارید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

تاریخچه ساخت تبلیغات

بلا فاصله بعد از انقلاب1917 فیلم سازی به نام کولشوف کارگاه تیزر سازی تاسیس کرد. به همراه دو شاگردش شروع به کار کردند. آنها که برای ساخت تیزر تبلیغاتی به حد کافی فیلم خام نداشتند، ناچار به تدوین فیلم های موجود رو آوردند و در این فرایند، حقایق متعددی را در مورد تدوین فیلم کشف کردند.

آنها با جا به جا کردن نماها به ارتباط های مختلفی که این نماها ممکن بود نسبت به هم پیدا کنند و نیز تاثیرات مختلفی که دو نما بر اثر جا به جایی می توانند بر بیننده بگذارند پی بردند. این گروه در مشهورترین تجربه هایشان، نمای درشتی از چهره بازیگران معروف هربار با یک نمای متفاوت تدوین کردند و هربار تاثیر خاصی را از چهره آنها بدست می آوردند.

این شیوه تدوین، بدون شک قدرت عامل مونتاژ و ارتباط بین دو نما را به خوبی نشان می داد. طبق تجربیات آنها معنای عاطفی، احساسی و زیبایی شناسی یک نما، در ساخت کلیپ تبلیغاتی به تنهایی از خود آن نما فهمیده نمی شود، بلکه این مونتاژ نماها به یکدیگر است که معنای اصلی شان را آشکار می کند. در واقع آنها نماهای مختلف را فقط ماده ای خام می دانستند که پس از تدوین و در کنار نماهای دیگر مفهوم اصلی خود را پیدا می کند.

ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی با افتر افکت

ساخت تیزر حرفه ای با افتر افکت نیازمند تخصص ویژه‌ای‌ست که می‌بایست به خوبی آموزش دیده باشید و از تجربه‌ی سالها کار با نرم افزار محبوب و معروف ادوب افتر افکت بتوانبد بخوبی استفاده کنید. پروژه‌هایی که قرار است در افتر افکت کار شود معمولا بر روی کروماکی یا همان پرده سبز فیلمبرداری می شوند و سپس این تصاویر را با استفاده از افکت‌های تصویری خلاق و از پیش گرفته شده تلفیق و تغییرات مدنظر را ایجاد می‌کنند.

بسته به ابعاد و شرایط تیزری که می‌خواهید کار کنید قبل از شروع هر کاری باید همه جوانب تصویربرداری و افکت گذاری را باید تعیین کنید. کالای شما و چیزی که قصد دارید نشان دهید، متراژ پرده سبز شما را تعیین می‌کند. ساخت تیزر تبلیغاتی با جلوه های ویژه کار آسانی نیست. شما قطعا به استوری برد نیاز دارید، تا آنچه در ذهنتان هست را به عوامل نشان دهید تا آن‌ها نیز بتوانند خروجی کار را به آنچه شما در ذهن پرورانده‌اید نزدیک کنند.

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام هم با گوشی و هم با دوربین های حرفه ای قابل انجام است. اما چیزی که تیزرهای تبلیغاتی اینستاگرام را حائز اهمیت می کند، میزان تجارتی است که در سال گذشته بزرگترین منبع خرید و فروش در جهان اعلام شده است. این یعنی شما برای ساخت تیزر در بستر اینستاگرام به ایده‌های بسیار جذاب، هیجانی و حرفه ای نیاز دارید تا بتوانید محصول یا خدمات خود را در معرض نمایش قرار دهید. یک تیزر تبلیغاتی اینستاگرامی موفق تیزری است که سیو و فوروارد شود. پس در ساخت آن بسیار وسواس داشته باشید. وایرال شدن به معنای دیده شدن و فروش بیشتر است، پس تیزرهای تبلیغاتی اینستاگرام را اصلا شوخی نگیرید.

ساخت تیزر معرفی پیج اینستاگرام

می‌توانید برای معرفی پیج اینستاگرام خود نیزر از ساخت تیزر معرفی پیج استفاده کنید. بلاگری را شروع کنید یا از بلاگرهای معروف بخواهید محصولات شما را معرفی کنند. معمولا تیزرهای معرفی تنوع گوناگونی دارند. دست شما برای تبلیغات باز است و تقریبا از هر روشی می‌توانید برای وایرال شدن استفاده کنید. اما پیشنهاد ما این است که، ساخت تیزر تبلیغاتی معرفی پیج اینستاگرام خود را به گروهی حرفه‌ای بسپارید.

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای یعنی استفاده از عوامل حرفه‌ای صفر تا صد کار. ساخت تیزر را به گمان کمتر بودن زمان یا هزینه نسبت به محتواهای دیگر آسان نگیرید. ازقضا تیزرهای تبلیغاتی حرفه‌ای به مثابه ی یک ضربه‌ی کاری است که تا مدت ها و تا همیشه در ضمیر ناخودآگاه هر فردی می‌تواند جای خود را پیدا کند. شما تبلیغات حرفه‌ای مانند تیزرهای کوکاکولا، اپل، بنز و غیره را تا مدت ها از یاد نمی‌برید و چه بسا که در گذشته حک شدن در ذهن شما تا ابد انجام داده‌اند.

تبلیغات حرفه‌ای و تکرار و استمرار به موقع نه زودتر، یعنی نسبت به محصول و جایگاهش در مدت زمانی مناسب یعنی پرورش گیاهی با ارزش که محصولی قیمتی را هدیه خواهد داد، یعنی صرف زمان و زحمت مشخص برای پاداشی بیش از تلاش شما. بنابراین تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای ضمانت بقای برند شماست. به هر شرکتی اعتماد ، از صاحبان شرکت‌ها نمونه کار بخواهید، هر چه نمونه کارها با برندهای معتبر باشد یعنی با گروه حرفه‌ای سروکار دارید و می توانند شما را به مقصود خود برسانند.

زمان بندی

کلیپ تبلیغاتی به لحاظ زمان‌بندی طولانی‌تر از تیزرهای تبلیغاتی هستند. معمولا یک تیزر تبلیغاتی زمانی بالغ بر 30 تا 45 ثانیه دارد و یک کلیپ تبلیغاتی می‌تواند چیزی تا حدود 2 الی 3 دقیقه را دربرگیرد، که طبیعتا صرف هزینه‌ی بیشتری را برای سازندگان دارد. نکته ای که درمورد کلیپ‌ها وجود دارد این است که، کسب و کارهایی که احتیاج به شو یا نمایش و توضیح بیشتری دارند و معارفه‌ی آنها در یک دقیقه نمی‌گنجد، مانند کلینیک های مجهز و به‌روز پزشکی که نیاز دارند دستگاه‌های جدید خود را معرفی کنند و مزایای استفاده از آنها را تشریح کنند و یا کارخانجات و روند تولید محصولات و از این دست مشاغل می‌توانند برای نشان دادن جزییات کامل از کلیپ‌های چند دقیقه‌ای استفاده کنند که معمولا زمان این کلیپ‌ها از 5 دقیقه تجاوز نمی کند که اگر باز هم بیش از این زمان مدنظر باشد اصطلاحا به آن یک فیلم تبلیغاتی اطلاق می‌شود.

ساخت تیزر تبلیغاتی

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

با مراحل اصلی ساخت یک تیزر تبلیغاتی یا آگهی تلویزیونی در آکادمی سعید منوچهرزاده آشنا شوید:

1. تعریف پروژه

این احتمال وجود دارد که شما هنوز دقیقا این مورد را مشخص نکرده باشید که تیزر تبلیغاتی شما از چه نوعی باید باشد. می خواهید روایی و داستانی باشد یا فقط معرفی محصول باشد؟ می خواهید رئال و با تصویربرداری و بازیگر باشد و یا انیمشن 3بعدی می خواهید.

ما در اکادمی سعید منوچهرزاده به طور کامل مجموعه شما و محصول یا خدماتتان را بررسی می کنیم و پیشنهادهای خودمان را برایتان شرح می دهیم. این جا مرحله ای است که کلیات کار مشخص شده که مثلا یک تیزر معرفی محصول به صورت رئال و انیمیشن ترکیبی بدون بازیگر باید ساخته شود. مدت زمان و هزینه پروژه هم در این مرحله مشخص می شود.

2.  تهیه و تایید طرح و سناریو

اتاق فکر اکادمی منوچهرزاده طی جلساتی که با شما خواهد داشت برای پروژه طرح ها و سناریوهای پیشنهادی را آماده می کند. با مشورت شما طرح نهایی انتخاب می شود.این مرحله بسیار با اهمیت است چرا که مسیر کل پروژه در این مرحله تعیین خواهد شد.

3.  پیش تولید Pre-Production

انتخاب بازیگر (در صورت نیاز)؛ انتخاب لوکیشن، هماهنگی های عوامل، دریافت مجوزهای قانونی، تهیه متریال و ابزار و یا دکورهای لازم در این مرحله انجام می شود.

در این مدت تیم کارگردانی هم با آماده سازی سایر اعضای تیم، برای تولید یک کار فوق العاده آماده می شوند.

ساخت تیزر تبلیغاتی

4.  تولید Production

اینجاست که بازی اصلی آغاز می شود. همه افراد تیم وظیفه خود را می دانند و آن را به نحو احسنت آن را انجام می دهند. اگر پروژه نیاز به تصویربرداری داشته باشد عوامل از اولین ساعات صبح (یا آخرین ساعات شب!) در لوکیشن حاضر می شوند و با هماهنگی کارگردان کارها را به ترتیب و منظم و با دقت انجام می دهند.

یک گروه ناظر هم در هر زمان امور را بررسی می کنند تا از انجام بی نقص پروژه در بازه زمانی مشخص اطمینان حاصل شود. اگر پروژه نیاز به تصاویر رئال نداشته باشد هم تیم مدلسازی اولین مراحل ساخت مدل های 3بعدی را در نرم‌افزارهای سینمایی آغاز می کنند.

5. پست‌پروداکشن Post-Production

اینجاست که جادو اتفاق می افتد. تمام تصاویر، گرافیک ها و صداهای ضبط شده با دستان هنرمند تیم تدوین و با هدایت کارگردان و با بهترین سخت افزار و نرم افزارهای سینمایی با هم ترکیب شده تا سناریو و طرح اولیه را به بهترین شکل جان دهند.

اینجاست که ما در اکادمی استاد منوچهرزاده می توانیم کمی استراحت کنیم و با نوشیدن یک فنجان چای، ویدیوی آماده شده را تماشا کنیم.